Savings Finance Currency Euro Cent

3 důvody, proč byste si měli vzít půjčku

Dlužíte všude okolo, vaše bankovní konto zeje prázdnotou, peněženka jakbysmet a ve schránce se vám začínají hromadit nezaplacené složenky nebo faktury od telefonního operátora? Nebo snad potřebujete urgentně koupit novou pračku či ledničku? Máme pro vás 3 důvody, v případě kterých byste měli o půjčce vážně uvažovat.

Důvod č. 1: neuhrazené složenky a faktury

Nechcete-li skončit na dlažbě nebo s exekucí na krku, vyplatí se hradit složenky a faktury včas a k datu splatnosti. Nečekejte na to, že věřitelé na váš závazek zapomenou. Nějakou dobu sice může být klid, ale ten můžeme přirovnat ke klidu před bouří, po kterém následuje smršť nejrůznějších komplikací, jež mohou vyústit právě v exekuci nebo v mnohem závažnější problémy.

Důvod č. 2: postrádáte nepostradatelného společníka

Dalším důvodem je rozbitá pračka, lednička nebo jiný spotřebič, bez kterého se jednoduše neobejdete. Potraviny si přeci nenecháte zkazit a prádlo na valše prát také nebudete. Pokud máte na kontě vymeteno a žádné finanční zásoby z minula, i v tomto případě je zvážení půjčky na místě.

Přečtěte si zajímavý článek:  Proč si půjčit peníze u nebankovní společnosti?

Důvod č. 3: zdravotní komplikace

Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, nýbrž po lidech. Dostanete-li se do situace, v níž je nezbytný nákladný zákrok, který pojišťovna nehradí, je i v tomto případě vhodné uvažovat o půjčce. Zdraví máte jen jedno a život jakbysmet.

A jak půjčku vybírat?

Pokud víte, že vám půjčí v bance, zamiřte se svou žádostí zde. V případě, že máte nízký příjem, záznam v registru dlužníků nebo jiný problém, který vám znemožňuje vzít si bankovní půjčku, budete muset zamířit k nebankovní společnosti. Zde pečlivě vybírejte nejen samotnou instituci, ale také její produkt.