Dollar Money Finance Currency

Jak sehnat klienta aneb půjčíme vám na cokoliv

Je příliš mnoho poskytovatelů půjček? Nebo si lidé málo půjčují? Jistě to také znáte. Na email nebo na telefon chodí jedna nabídka za druhou, všechny totožné – přijďte, půjčíme vám.

Od pár stovek po statisíce

Jestliže jste někdy někde o půjčku žádali, jste zřejmě bombardováni super výhodnými nabídkami dnes a denně. Chodí však i lidem, kteří s žádnou finanční institucí mimo své vlastní banky, kde mají vedený běžný účet, nepřišli do styku. Zejména nebankovní společnosti se předhánějí ve výhodnosti svých nabídek – bez registru, bez dokládání příjmů, bez ručitele, bez zástavy… Kolik? Nebudete se stačit divit, ale klidně i 166 000 – prý předschváleno, stačí odeslat žádost.

Kreditní karty

Banky, ale i některé renomované nebankovní společnosti, jdou však ještě dál. Ve schránce vám přistane dopis s přiloženou kreditní kartou – stačí jen aktivovat a můžete vesele utrácet. Že jste o ni nežádali? Drobný detail – však ji nemusíte použít… Tady finanční ústavy zjevně spoléhají na to, že jen málokdo odolá lákadlu, které nosí v peněžence a dříve nebo později kartu využije, často aniž by byl podrobně seznámen s obchodními podmínkami. Oblíbenou fintou, jak klienta přimět utrácet a platit více, je i svévolně zvýšený kontokorent.

Přečtěte si zajímavý článek:  3 důvody, proč byste si měli vzít půjčku

Rizika spojená s neuváženým půjčováním

Řada lidí je bohužel finanční gramotností nedotčena. Mnoho dlužníků, kteří se ocitli na dně, následně pláče, proč že jim ty peníze půjčovali… Myslíte si, že banku nebo nebankovní instituci skutečně zajímá, jak splátky a dluhy otočí váš život vzhůru nohama? Jediné oč tu kráčí je vydělat. Nevyžádaná kreditní karta vám však může znepříjemnit život i v případě, že jejím svodům skutečně odoláte. Banky je odmítají přijímat zpět a pro všechny poskytovatele jste někým, kdo už má dluh.