Currency Money Payment Savings

Levně zmodernizovat bydlení? Jasně, že to jde!

Jste v situaci, kdy by váš interiér už nutně potřeboval změnu, modernizaci, oživení? Jenomže vaše peněženka potřebuje odpočinek a trochu klidu? I z takové situace lze nalézt elegantní východisko – stačí totiž vsadit na moderní vintage anebo na výrazné maličkosti!

Nepleťme si retro a vintage!

Zatímco retro jsou nové věci z moderních materiálů, ale vyrobené ve starém designu, jsou vintage věci opravdu staré a původní. Retro je tedy většinou poměrně drahé (viz například retro LED žárovky). Ovšem vintage, když obejdete bazary v okolí, může být opravdu za pár kaček.

Stačí potom jen trocha snahy o oživení zašlých barev, o navrácení věci do téměř původního stavu a k plnění původního účelu. Výsledek je levný, dokonalý, navíc momentálně absolutně moderní.

Co lze pořídit ve vintage?

Přece všechno, co vás napadne. Jen je potřeba se přidržet několika jednoduchých zásad, abyste doma místo moderního interiéru nevytvořili pomatené vetešnictví. Pokud chcete pořizovat věci ve vintage stylu, řiďte se tím, co potřebujete právě vy. Prostě přizpůsobte vintage styl vlastním potřebám.

Možnosti vintage stylu jsou téměř neomezené, inspirace přichází z různých historických etap i společenských vrstev. Vintage styl se dá dokonale umocnit využitím světla v interiéru nebo kombinací zajímavých kontrastů.

by ale nedošlo k nechtěnému přeplácání, vyberte si jedno historické období, řekněme třeba desetiletí (avšak z dávnější historie třeba i století), ze kterého budete vintage věci pořizovat. Také se zaměřte na původnost materiálů a dostatečně dobrý stav, tedy aby se věci opravdu daly ještě oživit a použít.

Ve vintage velí detail

>Pokud budete zařizovat vintage interiér, zaměřte se také na detaily. Sladěné drobnosti totiž dodají celkovému vzezření potřebnou dynamiku. Dekorace ale opět podřizujeme zvolenému vintage stylu a období. Opět je nutné zdůraznit, že výhodou vintage je možnost pořídit vše levně, takže případný nedostatek financí pomohou vykrýti menší nebankovní půjčky.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky bez navýšení

Detail ano, ale vintage ne?

Pokud vás vintage styl vůbec neoslovil, nemusíte ztrácet naději na levné oživení interiéru. Někdy stačí jen vyměnit pár detailů, které získáte celkem levně, a výsledek je ohromující. Co třeba vytisknout pár zajímavých fotek, nalepit je na barevné či bílé kartony, zarámovat a pověsit na stěnu? I taková maličkost dokáže změnit celé vzezření bytu. A tím i vaši náladu.

Co třeba okno bez záclon, ale zato s fólií, která má svou texturu? Bezpečnostní fólie už nejsou nudnou průhlednou záležitostí, už i ony totiž mají svůj design. V nabídce potkáte levné, a přesto zajímavé varianty.

Vlastnoruční mozaika? Běh na dlouhou trať se super výsledkem

Pokud patříte k šikovnějším, zkuste se pustit do zdobení věcí vlastnoruční mozaikou. Anebo vytvořte přímo mozaikové obrázky na stěnu. Materiál nemusí být drahý. Jestliže máte rádi přírodní kamínky a také toulky přírodou, jistě jich na svých procházkách potkáváte tisíce.

Spousta z nich se dá upotřebit právě na zajímavou interiérovou mozaiku. A řekněte: kdo jiný se může pochlubit takovou nádherou ve svém bytě?!

Co třeba nové prostírání?

>Nové prostírání, případně i sedáky na židle, dokáží v kuchyni hotové zázraky. Umějí ji celou oživit, rozveselit. A když jste aspoň trochu zruční, zvládnete si prostírání ušít sami. Takže stačí vlastně jen potkat zajímavou látku!

A když zbydou ještě nějaké finance, doplňte kuchyň o barevné a veselé nádobí, třeba alespoň o skleničky na pití s veselými motivy. Když to budou skleničky na víno, vyplatí se vám jejich koupě dvojnásob. Zlepší vám totiž během dne náladu svou vizáží. A večer se z nich bude o to příjemněji popíjet onen zázračný mok.