Dollar Money Finance Currency

Nemám ručitele ani zástavu a potřebuji peníze ihned

V takovém případě velmi podstatné je, kolik potřebujete a jak vysoké máte příjmy. Možná vám to bude stačit. Poněkud přísnější jsou v tomto ohledu banky, méně problémů dělají nebankovní společnosti, ale ani zde vám třeba milion bez zástavy nepůjčí.

Ruční nemovitostí třetí osoby

U celé řady poskytovatelů se však lze zaručit i nemovitostí třetí osoby, pokud tato s tím souhlasí. V takovémto případě je ovšem třeba dát si dobrý pozor na formulaci smlouvy, zda poskytovatel požaduje pouze zástavní právo nebo přímo přepis nemovitosti. Bohužel nejsou výjimkou ani různé podvodné firmy, které tímto způsobem doslova ožebračily už stovky lidí.

Developerské projekty

Máte-li skvělý podnikatelský záměr, můžete se na banku či nebankovní společnost obrátit se žádostí, aby jej financovala již v přípravné fázi s tím, že ručit budete např. pozemkem, který za půjčku zakoupíte, budovami, které za peníze poskytovatele postavíte, atp.

Peníze ihned

Jestliže se vás netýká ani jedna z výše uvedených možností, ještě stále nejste bez šance. V případě nižších požadovaných částek – např. v řádech desetitisíců, nic z toho – ručitel ani zástava – není nutné. Pokud se bude bance zdát váš příjem i na takovou půjčku příliš nízký, máte na výběr z nepřeberného množství nebankovních společností, které často poskytují půjčky bez ručitele, bez zástavy, dokonce bez prokazování výše příjmů i bez nahlížení do bankovních i nebankovních registrů dlužníků. Na rozdíl od bank také poskytují finance v mnohem kratším časovém horizontu. V takovémto případě pak už záleží čistě jen na vás, jak zodpovědně se k půjčce postavíte a zda si skutečně půjčíte jen tolik, kolik opravdu potřebujete a kolik jste fakticky schopni splácet, a to nejen ve své současné situaci, ale i s výhledem do budoucna, kdy se může stát skutečně cokoliv.

Přečtěte si zajímavý článek:  Úvěr na cokoli