Bitcoin Crypto Btc Cryptocurrency

Půjčky bez náhledu do registru dluhů

Dostali jste se do složité finanční situace a potřebovali byste si půjčit peníze? Hledáte levné a spolehlivé půjčky bez náhledu do registru dluhů? Pak jste na správném místě. Poradíme vám kde hledat tyto půjčky ihned bez náhledu do registrů a na co si dát pozor při žádosti o takovou půjčku.

Půjčky bez náhledu do registru dluhů

Je to již delší dobu, co se banky i některé jiné nebankovní finanční společnosti začali domlouvat na vytvoření registru dluhů a dlužníků. V současné době jsou na území ČR provozovány dva hlavní registry. Jedná se bankovní registr klientských informací a o druhém registru se pak mluví jako o SOLUS – nebankovní registr.

Základní rozdíl mezi těmito registry je pak to, že zatímco do bankovního registru jsou ukládány jak pozitivní tak i negativní informace o všech půjčkách nebo jiných bankovních produktech. V nebankovním registru SOLUS jsou uchovávány pouze negativní informace o dluzích a dlužnících.

Půjčka od banky bez náhledu do registru

Pokud si v současné době podáte u banku žádost o půjčku, pak jedna z věcí, kterou si banka bude ověřovat je i vaše „finanční minulost“ v některém z registrů. Banky nahlíží do registru při jakékoliv žádosti o půjčku, kreditní kartu nebo kontokorent. Takže pokud máte v registru nějaký záznam, pokud víte o nějakém nesplaceném dluhu, pak nemá smysl žádat o poskytnutí půjčky v bance.

Nebankovní půjčky bez náhledu do registru

Na rozdíl od banky, nebankovní finanční instituce poskytují okamžité půjčky i bez náhledu do registru. Týká se to především těch menších forem. Velké nebankovní firmy jako je třeba Homecredit jsou členy minimálně nebankovního registru SOLUS. Jiné, jako je třeba Cofidis nebo Provident či Ferratum ale do registru nenahlíží. Šanci získat peníze tak má i ten, kdo nemá čistý záznam v registru dluhů.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky bez doložení příjmu u banky

Tip pro vás: Podívejete se na Půjčka bez zástavy. Také by vás mohla zajímat nabídka Peníze na ruku.

Půjčky bez registru

Pro krátkodobé půjčky bez registru platí obecně stejná pravidla jako pro všechny nebankovní půjčky. Pokud si potřebujete půjčit peníze a hodláte se obrátit na nebankovní společnost, měli byste si nejprve dobře rozmyslet, nakolik nutně peníze potřebujete. Rychlé získání půjčky bez náhledu do registru dluhů je sice hezká věc a možná to pomůže vyřešit vaše akutní finanční problémy. Dlouhodobé řešení pro vaše finance to ale určitě není.

Platí, že pokud nevíte, jak budete splácet a jestli si splátky vůbec můžete dovolit, pak byste si další půjčky brát neměli. I když to pro vás v danou chvíli může znamenat komplikace, tím že si půjčíte další peníze, nic nevyřešíte.

Také musíte počítat s tím, že u půjčky bez náhledu do registru zaplatíte podstatně vyšší úrok než u běžné bankovní půjčky. A také s tím, že půjčené peníze, budete muset vrátit maximálně do jednoho roku nebo i dříve.