Money Euro Currency Europe

Půjčky bez navýšení

Půjčky bez navýšení jsou produktem, který poskytuje hned několik nebankovních poskytovatelů a mohou být výraznou pomocí v dobách krize těm jednotlivcům a rodinám, které mívají čas od času hluboko do kapsy.

Nákupy na splátky

Poměrně často se s nimi můžete setkat v obchodech, které běžně navštěvujete. Protože pro celou řadu lidí je dnes i nákup nového elektrospotřebiče výraznou finanční zátěží, nebankovní společnosti využily mezery na trhu a neochoty bank půjčovat nižší částky nepříliš bonitním žadatelům a nabízejí nákupy na splátky. V praxi to znamená, že na místě uhradíte jen 10 – 20% vybraného zboží, ať již se jedná o ledničku, pračku nebo televizor, a zbývajících 80 – 90% ceny uhradíte poskytovateli půjčky v několika splátkách. Při takovýchto nákupech je však zapotřebí řádně číst smlouvu, ne všechny společnosti, které podobným způsobem půjčují, poskytují půjčky skutečně bez poplatků. Navíc se může stát, že v jiném obchodě koupíte dané zboží za natolik nižší cenu, že i půjčka údajně bez navýšení může znamenat zvýšení kupní ceny o podstatnou částku.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky bez náhledu do registru dluhů

Půjčky „na zkoušku“

Někteří nebankovní poskytovatelé půjček se rovněž snaží přilákat nové klienty lákavými nabídkami první půjčky bez úroků a poplatků. Půjčíte si a vrátíte na korunu stejnou částku. Ale – vždy je nějaké ale – jen poprvé. Spoléhají na předpoklad, že kdo přijde jednou, přijde zas. Navíc v případě, že by narazili na nepoctivého dlužníka příliš netratí, neboť výše takovýchto půjček bývá zhusta velmi nízce limitována. Při sjednávání takovýchto půjček si jen dejte dobrý pozor na to, zda jsou avizovány jen jako bezúročné či jako značně výhodnější – bez úroků a bez poplatků.