The Value Of The Money Currency

Půjčky bez podvodu

Uvažujete nad tím, že byste si vzali půjčku nebo úvěr? A máte strach z podvodů nebo z podvodníků, kteří nabízí půjčky, ale nakonec zjistíte, že se z vás pouze snažili vylákat peníze? Poradíme vám, jaké jsou nejlepší půjčky bez podvodu a na co si dát při hledání půjčky pozor. S námi se u půjčky vyhnete každému podvodu.

Půjčky v bance bez podvodu

Asi nejspolehlivější a nejjistější formou půjčky nabízí banky. Především díky tomu že banky podléhají kontrole České národní banky a také díky tomu že o velké banky se zajímají média i široká veřejnost. Při žádosti o peníze v bance se tak nemusíte bát podvodů nebo neseriózního jednání. Banky sice často vyžadují poměrně vysoké a někdy i poměrně skryté poplatky, na vyložené podvody zde ale nenarazíte.

Problém ale může být pro mnoho zájemců o bankovní půjčky to, že banky vyžadují doložení příjmu, nebo provádějí kontrolu žadatelů o půjčky v registrech neplatičů. To pro mnoho zájemců o získání půjčky v bance může znamenat zamítnutí jejich žádosti. Pokud ale uspějete a splníte kritéria banky, máte jistotu, získání půjčky bez podvodu

Nebankovní půjčky bez podvodu

Nabídka na nebankovní půjčky je velmi široká a pestrá. Peníze nabízí jak velké firmy, tak i menší nebankovní společnosti a také řada soukromých investorů nebo soukromých podnikatelů. Díky tomu že poskytovat finanční služby může téměř „kde kdo“, v nabídce nebankovních půjček je možné narazit i na celou řadu podvodů a podvodníků. Na co sát pozor při výběru nebankovní půjčky, aby to byla půjčka bez podvodu?

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky bez úrokových sazeb od Kredito24

Prvním pravidlem je asi to, že musíte být realističtí. Pokud vám banka zamítne půjčku z důvodu nízkého příjmu nebo z důvodu záznamu v registru a někdo jiný vám začne slibovat vysoké půjčky, statisíce korun bez jakýchkoliv podmínek, je to něco podezřelého.

Opatrnost se určitě vyplatí i ve chvíli, kdy po vás někdo bude požadovat úhradu poplatku předem. Zaplacení poplatku za vyřízení žádosti o půjčku sice nemusí automaticky znamenat, že se jedná o podvod. Poplatky předem ale nejsou příliš běžné. Žádná zavedená a solidní firma, která poskytuje půjčky, si nedovolí účtovat nějaké poplatky předem. Podobný požadavek je tedy u půjčky většinou známkou podvodu.

Dalším příznakem podvodu u půjčky pak může být to, že firma nemá vlastní webové stránky, nebo na nich nemá uvedeny všechny informace. Podle zákona na ochranu spotřebitele musí být v nabídce půjčky uvedeno, jaká bude výše splátky, kolik zaplatíte celkem za půjčené peníze a další informace. Pokud podobné podrobnosti chybí, je to opět příznak minimálně neseriózního jednání nebo rovnou podvodu.

Pro půjčky bez podvodů pak ani není typické to, že byste museli podpisovat něco dříve, než dostanete peníze. Pokud vás někdo nutní k podepsání smlouvy o půjčce neboj úvěru, s tím že peníze dostanete až za několik dní nebo týdnů, bude to opět s největší pravděpodobností podvod.