Bitcoin Crypto Btc Cryptocurrency

Půjčky bez poplatků, bez podvodu

Vzít si půjčku od banky je pro většinu z nás zárukou toho, že to bude půjčka bez poplatků předem a bez podvodu. Na nebankovní půjčky ale už tak jednoznačné názory nejsou. Řada lidí má představu nebankovní půjčky spojenou s vysokými úroky, nebo s rizikem podvodu. Časti se v televizi nebo v novinách objevují příběhy lidem, kteří se stali obětí podvodu. V dobré víře zažádali o poskytnutí nebankovní půjčky. A nakonec se nestačili divit tomu, jak z nich oslovená firma „vytahala“ tisíce korun na úhradu různých poplatků a nakonec jim ani žádné peníze nepůjčila.

Seriózní půjčky bez poplatků a podvodu

S tímto negativním vnímáním nebankovních půjček musí bojovat celá řada slušných a seriózních společností, které nabízí tyto finanční služby. Bohužel ale nebankovní sektor nepodléhá téměř žádné regulaci ze strany státu a tak se objevují případy podvodů nebo vysokých poplatků, které podvodníci z důvěřivých lidí inkasují předem.

Pokud uvažujete o uzavření nebankovní půjčky, a chcete aby to byla seriózní půjčka měli byste vědět, že žádná seriózní firma po vás nikdy nebude požadovat placení poplatků předem. Stejně tak jako v bance nic neplatíte předem, tak ani u slušné nebankovní finanční instituce nemusíte nic platit dopředu. Pokud se budete řídit tímto jednoduchým pravidlem, tak se vyhnete podvodů při sjednávání nebankovního úvěru

Nabídka půjček: Podívejte se na nabídku půjčky: Půjčky do 5000 Kč hned na účet. Nebo by vás mohla zaujmout i tato nabídka: Půjčka bez ručení nemovitostí.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky bez podvodu reference

Kdy je požadavek na úhradu poplatku předem oprávněný

Mohou ale existovat situace, kdy může být úhrada poplatku považována za oprávněnou. Sem ale patří pouze takové půjčky a úvěry, které jsou zajištěné zástavou nemovitostí (tj. není to půjčka bez ručitele). Vzhledem k tomu, že při ručení nemovitostí je nutné nechat zpracovat posudek, který stanoví odhadní cenu, mohou být s vyřizováním takové půjčky spojeny nemalé náklady.

Některé společnosti (a platí to i pro banky), požadují, aby se na úhradě těchto poplatků podílel i klient. Vypracování posudku na odhadní cenu nemovitosti je ale maximálně několik málo tisíc korun.

Nejčastější příklady podvodů a poplatků předem

Velmi častým případem podvodu spojeného s požadavkem na úhradu poplatku předem, jsou smlouvy zprostředkování půjčky. Někde narazíte na inzerát, který slibuje výhodné půjčky. Při podání žádosti ale zjistíte, že dotyčný inzerent sám půjčky neposkytuje, ale pouze zprostředkovává. Slíbí vám „modré z nebe“ a nechá vás podepsat smlouvu o zprostředkování půjčky. Pak si řekne o poplatek, který může být ve výši i několik tisíc nebo dokonce i několik desítek tisíc korun. Když pak po nějaké době pořád nemáte slíbené peníze, zjistíte, že smlouva, kterou jste podepsali, vám nic negarantuje, a nemáte nárok na vrácení již zaplaceného poplatku.