Money Pesetas Spain Currency Coins

Půjčky bez poplatku předem bez ručení majetkem

Poskytují jak banky, tak i nebankovní finanční instituce. Stejně tak je běžné, že tyto finanční instituce nevyžadují úhradu poplatků předem. Pokud si ale potřebuje půjčit velký obnos peněz, několik stovek tisíc nebo i milión korun, může být problém sehnat půjčky bez ručení majetkem.

Půjčky bez ručení majetkem

Pokud vám někdo půjčí svoje peníze (a je jedno jestli to je banka, nebankovní instituce nebo soukromá osoba), bude chtít nějakou záruku, že půjčené peníze dostane zpět. Většinou je dostačující formou ručení potvrzení o příjmu (nebo v případě, že si půjčíte peníze na směnku, pak je ručením daná směnka). Pokud máte dostatečně vysoké příjmy, není problém získat i vysoké půjčky.

Horší je ale situace, když maté malé příjmy, nebo když už máte jiné úvěry a začínáte se blížit hranici „předlužení“. Nebo také v situaci kdy potřebujete půjčit několik stovek tisíc korun. U banky je maximální výše půjčky bez ručení majetkem v rozmezí 300 – 500.000 Kč. U nebankovních společností je tato hranice ještě mnohem výše.

Jediná možnost jak získat více peněz je ručení za půjčku vaším majetkem, nebo že budete mít spoluručitele. Pokud se chcete obejít u půjčky bez ručení majetkem, je právě ručitel jediná šance. Ručitelem u půjčky může být vaše manželka, nebo i někdo úplně jiný. Pokud budete mít jednoho nebo dva ručitel, máte šanci získat i dvoj až trojnásobnou částku oproti tomu, co byste získali jako samostatný žadatel.

Půjčky bez poplatku

Pokud si budete vyřizovat půjčku u banky, určitě ani u jedné české banky nenarazíte na placení poplatků předem. Banky tak poskytují převážně jen půjčky bez poplatku. Můžete sice narazit nato, že po chválení půjčky je účtován transakční poplatek, spojený s vyplacením peněz (to může být i 1 – 2% z celkové výše půjčky), ale nikdy neplatíte nic předem.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak sehnat klienta aneb půjčíme vám na cokoliv

Ani u nebankovní společnosti nejsou poplatky předem příliš obvyklé. Pokud je někdo požaduje, pak se většinou nejedná o „poskytovatele půjček“ ale o pouhého „zprostředkovatele“. Ten si za svoje služby (vyřízení půjčky u banky) účtuje nemalou provizi a obvykle požaduje uhrazení poplatku předem.

Někdy se ale placení poplatku za půjčky předem nevyhnete. Jedná se hlavně o případy, kdy se ručí majetkem. Tedy ve chvíli, kdy dáváte jako záruku za poskytnuté finanční prostředky svůj dům nebo byt. U takové půjčky je maximální výše úvěru stanovena podle dohadní ceny nemovitosti. A tento odhad je nutné připravit ještě před schválením půjčky. Vzhledem k tomu že odhad ceny by měl provádět nezávislý odborník (nikdy nevěře odhadům pracovníka firmy, od které si chcete vypůjčit). A tento odhadce bude požadovat uhrazení poplatku za znalecký posudek ceny.

Kde najít půjčky bez poplatku a bez ručení majetkem?

Půjčování peněz je obchod, jako každý jiný. A stejně, jako v každém jiném obchodě raději koupíte kvalitní a levný předmět, tak i u půjčky určitě dáte přednost kvalitě za výhodnou cenu. Na internetu je možné najít stovky nabídek na půjčky. Ale jejich kvalita a cena je někdy velmi pochybná. Proto byste měli dát především na doporučení a dobré reference. Ověřené a spolehlivé půjčky najdete i u nás.