Dollar Money Finance Currency

Půjčky bez poplatku

Spolehlivé a solidní půjčky = půjčky bez poplatku. Pokud chcete mít jistotu, že při hledání půjčky nebo úvěru nenaletíte na nějaký podvod, vyhněte se určitě všem, kde je požadována úhrada poplatku předem. Žádná slušná a solidní společnost, která poskytuje půjčky, po vás nebude chtít úhradu poplatků předem.

Jak je to s placením poplatku u půjčky předem?

Požadovat úhradu jakýchkoliv poplatků za vyřízení půjčky je poměrně neseriózní požadavek. Nemusí se nutně jednat hned o podvod, ale určitě to není obvyklé. Pokud budete žádat o půjčku v bance nebo, pokud se bude jednat o nebankovní půjčky, tak u větších firem, které poskytují podobné služby, se s podobným požadavkem setkáte jen zcela výjimečně. Platí tedy, že poctivé půjčky, jsou půjčky bez poplatku předem.

Je sice poměrně běžné, že u půjčky zaplatíte poplatek za schválení žádosti. Ten si velmi často účtují i banky. Úhrada tohoto poplatku se ale provádí až po vyřízení celé půjčky. Nejčastěji to probíhá tak, že vám banka, nebo nebankovní společnost vyplatí celou půjčenou sumu peněz a automaticky si z ní strhne poplatky za poskytnutí půjčky. Tyto poplatky se většinou pohybují v rozmezí 1 – 2,5% z celkové půjčené částky, minimálně to bývá 500 Kč.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky bez poplatku předem

Pozor na placení poplatku předem

Pokud vám ale někdo bude nabízet poskytnutí nebo zprostředkování půjčky a současně úhradu poplatku předem, měli byste být velmi opatrní. Je velmi časté, že různí „finanční poradci“ nebo zprostředkovatelé půjček s vámi sepíší smlouvu o zprostředkování půjčky. A za svoje služby požadují úhradu poplatku předem. Často se pak může jednat i o poměrně velké sumy peněz. Může to být i poplatek ve výši několika tisíc korun. Součástí takové smlouvy je pak většinou i podmínka, že v případě neschválení žádosti o půjčky se poplatek zaplacený předem nevrací.

Sice to nemusí být podvod, ale dost často tomu tak bývá. Podepíšete smlouvu o zprostředkování půjčky, zaplatíte poplatek a pak i několik týdnů čekáte, co bude dál. Dotyčný podvodník se vám pak ozve, že žádost byla zamítnuta nebo se neozve vůbec. A vy jste stále bez slíbených peněz a jenom jste zbytečně vyhodili několik tisíc korun.

Pokud tedy hledáte poctivou půjčku, měly by to být půjčky bez poplatku předem, u kterých máte jistotu, že to není žádný podvod a že se vás nikdo nesnaží obrat o vaše peníze.