Money Euro Currency Europe

Půjčky bez prokazování příjmu

Získat peníze bez prokazování příjmu je možné několika různými způsoby. Zvlášť pokud se bude jednat o menší hotovostní půjčky nebo bezúčelové úvěry. Půjčky bez prokazování příjmu do 20000 korun poskytuje celá řada firem. Podobné nabídky mají jak banky tak především nebankovní společnosti.

Co jsou to půjčky bez prokazování příjmu

Nejprve je nutné říci, že půjčky bez prokazování příjmu, jsou něco úplně jiného, něž „půjčky bez příjmů“. To že nemusíte při žádosti o půjčku předkládat potvrzení o příjmu nebo výplatní pásky nebo výpis z bankovního účtu kam vám chodí výplatě je jedna věc. Něco úplně jiného je ale, pokud si potřebujete vypůjčit peníze bez jakéhokoliv příjmu. To se může týkat těch, kdo jsou momentálně bez práce, odkázání jen na sociální dávky nebo třeba to platí i pro ženy na mateřské dovolené.

Pokud je vaším jediným příjmem podpora v nezaměstnanosti, důchod, nebo nějaké sociální dávky, tak vaše šance na získání půjčky od banky se rovnají nule. O něco lepší situace bude u některých nebankovních společností. Existují i nabídky pro lidi bez příjmu, pro nezaměstnané, ale tyto půjčky bez příjmu jsou poměrně hodně nevýhodné.

Jak si půjčit bez prokazování příjmu

Něco jiného jsou ale půjčky bez prokazování příjmu. Tady se předpokládá, že máte pravidelné příjmy ze zaměstnání nebo z jiné výdělečné činnosti. Takže v žádosti o takovou půjčku bez prokazování příjmu musíte uvést, kde pracujete, kolik si vyděláte a jaké jsou celkové příjmy vás nebo vaší domácnosti. Nemusíte už ale svoje příjmy dále prokazovat. K žádosti o půjčku se nepřikládá potvrzení o příjmu

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky bez potvrzení o příjmu poptávka

Podobné půjčky nabízí některé banky. Jedná se ale převážně o nižší částky. Bez prokazování příjmu je tak obvykle možné získat půjčky do 20000 korun. Trochu v jiné situaci jsou pak ti, kdo mají u některé banky vedený svůj běžný bankovní účet, kam si nechávají posílat svoji výplatu. U těch také banka nepožaduje další prokazování jejich příjmů a mohou si vypůjčit i podstatně větší sumu peněz

Nebankovní půjčky bez prokazování příjmu

Samostatnou kapitolou jsou pak nebankovní půjčky. Nebankovní společnosti nabízejí celou řadu finančních produktů, které jsou dostupné i pro ty, kterým banka není ochotná půjčit. Najdeme zde tedy i půjčky bez registru, půjčky na směnku nebo také již zmiňované půjčky bez prokazování příjmu. Pravidla pro získání takové půjčky jsou ale obdobná jako u banky. U menších částek do 20000 nebo 30000 korun nemusí být požadováno prokazování příjmu. U vyšších částek se to už ale bez potvrzení od zaměstnavatele neobejde. Výjimkou jsou pak půjčky se zástavou nebo s ručitelem. Tam si můžete půjčit peníze i v řádu desítek nebo stovek tisíc korun. Záleží jen na objemu vašeho ručení.