Money Crown Payment Profits

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru je poměrně nový finanční produkt, který se v ČR objevil až se vznikem bankovních a nebankovních registrů. Do té doby si totiž banky i další finanční instituce informace o svých klientech nesdíleli. Do té doby tedy půjčky bez registru neměli důvod existovat.

Půjčky bez registru nejenom pro dlužníky

Vše se ale změnilo právě po zřízení bankovního a nebankovního registru. Všechny banky a i některé další instituce, které poskytují finanční prostředky na nákupy na splátky, sdílí informace o všech půjčkách, úvěrech, hypotékách, nákupech na splátky.

V současné době má v některém registru záznam již téměř jeden milión Čechů. Celková výše evidovaných dluhů pak přesáhla částku 35 miliard korun. Nesní se tak co divit tmu, že čím dál tím víc lidí usiluje o získání půjčky bez registru. Normální půjčky a úvěry od banky totiž nemají šanci získat.

Na záznamu v registru je nejhorší to, že podobného záznamu v registru se hned tak nezbavíte. Pokud uhradíte svoje dluhy, zaplatíte vše, co dlužíte, tak stejně i nadále budete mít záznam v registru. A to ještě minimálně 3 – 5 roků od doby co jste svoje dluhy vyrovnali.

Bankovní a nebankovní registr

Existují dva základní typy registrů. Prvním z nich je bankovní registr klientských informací a tím druhým je pak nebankovní registr SOLUS. Oba dva registry se od sebe v několika ohledech odlišují. Základní princip fungování je ale hodně podobný. Oba registry uchovávají informace o klientech jednotlivých společností, které jsou do daného registru zapojeny.

Přečtěte si zajímavý článek:  Půjčky bez úroků a bez poplatků

Když si pak jdete do banky žádat o poskytnutí půjčky nebo úvěru, při schvalování vaší žádosti o půjčku probíhá automatická kontrola i v registru. Banka automaticky odešle dotaz do registru a získá kompletní přehled všech vašich závazků. Zjistí tak jestli máte nějaké jiné půjčky (nejenom půjčky, ale i kreditní karty, kontokorent k bankovnímu účtu, hypotéku, úvěr atd.). Také se dozví o tom, jestli náhodnou někde nedlužíte.

Především do nebankovního registru SOLUS jsou pak zapojeni třeba i mobilní operátoři, poskytovatelé kabelové televize jako je třeba UPC nebo i některé jiné společnosti (plyn, vodárny, elektřina apod.). Pokud se zjistí, že někde dlužíte nějaké peníze tak je vám žádost o půjčku automaticky zamítnuta. A právě proto existují nebankovní půjčky bez registru.

Nebankovní půjčky bez registru

Tento typ půjčky nabízí celá řada menších finančních institucí. Výhodou takové půjčky je především to, že tyto menší úvěrové společnosti nemají přístup do registru nebo v něm neprovádí kontrolu. Peníze tak mohou získat i lidé se záznamem v registru. Nevýhodou půjčky bez registru je ale bezesporu její cena. Za půjčky bez registru zaplatíte vyšší úroky a celkově máte mnohem méně výhodné podmínky, než u jiných typů finančních úvěrů.