Dollar Money Purse Finance

Půjčky bez ručitele a zástavy aneb co od nich očekávat?

O půjčkách bez registru nebo dokládání příjmu jste již určitě slyšeli. Půjčka bez ručitele a zástavy je půjčkou s menší popularitou. Tento typ půjček nabízejí zpravidla pouze nebankovní instituce, které jsou na rozdíl od těch bankovních ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější a co se týče půjčování také ochotnější. Jak lze charakterizovat půjčku bez ručitele a zástavy a komu je primárně určena?

Půjčky bez ručitele a zástavy – co je to?

Takovou půjčkou se rozumí půjčka, u které není vyžadován spolužadatel (ručitel) a žádost o její schválení je kladně vyřízena i v případě, že je žadatelem pouze jedna osoba. Při sjednávání půjčky po vás také nikdo nebude chtít ručení ve formě nemovitosti. Půjčit si tedy můžete i v případě, že máte strach o svou stávající nemovitost, nebo žádnou nemovitost určenou k „zástavě“ nevlastníte.

Kde hledat půjčky bez ručitele a zástavy?

Pokud míříte se žádostí o tento typ půjčky do banky, zřejmě zde příliš nepochodíte. Banky většinou u větších částek vyžadují buďto spolužadatele nebo nemovitost, kterou byste mohli svůj dluh případně vyrovnat. Odpovědí na tuto otázku jsou tedy nebankovní instituce, které půjčky bez registru a zástavy v hojném počtu nabízejí. Nutno podotknout, že takovýmto jednáním společnost podstupuje nemalé riziko, které se musí zákonitě projevit někde jinde – v úrocích. Půjčka bez ručitele a zástavy je dostupná téměř všem, pokud o ni chcete požádat, připravte se na nemalé úroky.

Přečtěte si zajímavý článek:  Bez potvrzení o příjmech